Preskočiť na odkaz na hlavný obsah pomocou prístupového kľúča S.
PortalMenuPortlet
Pripomíname si Európsky deň štatistiky

Pripomíname si Európsky deň štatistiky

Posledná aktualizácia: 22.10.2018 | Počet zobrazení: 8531

Z iniciatívy Európskeho štatistického poradného výboru (ESAC), s podporou členov Európskeho štatistického systému a Európskeho systému centrálnych bánk oslavuje európska komunita štatistikov 20. október ako Európsky deň štatistiky.

Európsky deň štatistiky 2018

Zámerom je zvýšiť povedomie európskych občanov o význame a hodnote oficiálnych štatistík v spoločnosti. Snahou je upriamiť pozornosť na kľúčovú úlohu oficiálnej štatistiky, ktorou je produkcia vysokokvalitných a trvalo udržateľných štatistických informácií dôležitých v rozhodovacích procesoch a pri tvorbe politík.

Oslavy v poradí tretieho Európskeho dňa štatistiky sa konajú 20. októbra 2018 pod heslom "Štatistika dnes pre lepší zajtrajšok".

Aktivity štatistikov realizované v rámci Európskeho štatistického systému sú verejnosti dostupné na internetovej stránke ESS website, v sekcii venovanej Európskemu dňu štatistiky.

Dňa 19. októbra 2018 Eurostat zverejnil na svojej internetovej stránke novú publikáciu Kľúčové údaje o Európe – ilustrované štatistiky, ktorá poskytuje pohľad na vývoj zaujímavých ukazovateľov z oblasti demografie, ekonomiky a životného prostredia krajín Európskej únie. Nová publikácia prináša používateľom viac vizualizácií a inovatívnych prvkov na prezentáciu údajov. Dopĺňa ju digitálna publikácia Kľúčové čísla o Európe – vizualizované štatistiky, ktorá umožňuje prostredníctvom interaktívnych vizualizačných nástrojov spoznať svoju krajinu v čase a porovnať ju s ostatnými členskými štátmi EÚ.

Štatistický úrad SR pripravil na podporu Európskeho dňa štatistiky


/wps/portal/ext/aboutus/office.activites/esd2017 Pripomíname si Európsky deň štatistiky Z6_VLP8BB1A00A880AV0PSJ1Q0A83 /Štatistický úrad SR - Úvodná stránka /O nás /Významné aktivity a udalosti /Európsky deň štatistiky